Bourns Inc. 4609H-101-153LF
4609H-101-153LF picture photo
Mfg. Part Number
4609H-101-153LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609H-101-153LF.pdf
Availability of 4609H-101-153LF
QUANTITY
4609H-101-153LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609H-101-153LF
Internal Part NumberEIS-4609H-101-153LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609H-101-153LF
Related Links4609H-1, 4609H-101-153LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609H-101-153LF Details Description
Related parts for 4609H-101-153LF
REG 1.8V 14A 3.3VIN ADJ SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 5.6K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
22MM IND CTRL KEYLOCK OPERATOR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-30V 600MA datasheet.pdf
RES SMD 856 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X5R 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf