Bourns Inc. 4609H-101-471LF
4609H-101-471LF picture photo
Mfg. Part Number
4609H-101-471LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609H-101-471LF.pdf
Availability of 4609H-101-471LF
QUANTITY
4609H-101-471LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609H-101-471LF
Internal Part NumberEIS-4609H-101-471LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609H-101-471LF
Related Links4609H-1, 4609H-101-471LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609H-101-471LF Details Description
Related parts for 4609H-101-471LF
IC MPU I186 25MHZ 80SQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 427K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CAP ALUM 5.6UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf