Bourns Inc. 4609H-701-101/101L
4609H-701-101/101L picture photo
Mfg. Part Number
4609H-701-101/101L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
RC NETWORK 100 OHM 100PF 9-SIP
Datasheet Download
4609H-701-101/101L.pdf
Availability of 4609H-701-101/101L
QUANTITY
4609H-701-101/101L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609H-701-101/101L
Internal Part NumberEIS-4609H-701-101/101L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series700
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyRC (T-Type)
Number of Channels8
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)100
Current-
ValuesR = 100 Ohms, C = 100pF
ESD ProtectionNo
Filter Order1st
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case9-SIP
Size / Dimension0.902" L x 0.150" W (22.90mm x 3.81mm)
Height0.335" (8.50mm)
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609H-701-101/101L
Related Links4609H-701, 4609H-701-101/101L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609H-701-101/101L Details Description
Related parts for 4609H-701-101/101L
IGBT 600V 13A 90W TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LENS TIR 26.5MM FROSTED WIDE STD datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FPA/C A1 1746-NI4 2.0M datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
22P AMPMODU II SHRD HDR ST TIN datasheet.pdf
SPST TOGGLE SWITCH datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf