Bourns Inc. 4609M-101-202LF
4609M-101-202LF picture photo
Mfg. Part Number
4609M-101-202LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609M-101-202LF.pdf
Availability of 4609M-101-202LF
QUANTITY
4609M-101-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609M-101-202LF
Internal Part NumberEIS-4609M-101-202LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609M-101-202LF
Related Links4609M-1, 4609M-101-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609M-101-202LF Details Description
Related parts for 4609M-101-202LF
IC MICROMONITOR 3.3V 20% 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf