Bourns Inc. 4609M-101-202LF
4609M-101-202LF picture photo
Mfg. Part Number
4609M-101-202LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609M-101-202LF.pdf
Availability of 4609M-101-202LF
QUANTITY
4609M-101-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609M-101-202LF
Internal Part NumberEIS-4609M-101-202LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609M-101-202LF
Related Links4609M-1, 4609M-101-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609M-101-202LF Details Description
Related parts for 4609M-101-202LF
TERM SOLDER TURRET .312" .109"L datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
IC REGISTERED HEX 6-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
RES 18K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR SHDSL FOR INFINEON CHIPSET datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.6K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf