Bourns Inc. 4609M-901-101LF
4609M-901-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4609M-901-101LF
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 9SIP
Datasheet Download
4609M-901-101LF.pdf
Availability of 4609M-901-101LF
QUANTITY
4609M-901-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609M-901-101LF
Internal Part NumberEIS-4609M-901-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series900
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors8
Circuit TypeBussed
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Size / Dimension0.902" L x 0.150" W (22.90mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609M-901-101LF
Related Links4609M-9, 4609M-901-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609M-901-101LF Details Description
Related parts for 4609M-901-101LF
FIXED IND 12NH 535MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 2A SYNC 16LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
BALL BUSHING datasheet.pdf
RES 652K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf