Bourns Inc. 4609X-101-121LF
4609X-101-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-121LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-121LF.pdf
Availability of 4609X-101-121LF
QUANTITY
4609X-101-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-121LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)