Bourns Inc. 4609X-101-131LF
4609X-101-131LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-131LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 130 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-131LF.pdf
Availability of 4609X-101-131LF
QUANTITY
4609X-101-131LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-131LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-131LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)130
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-131LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-131LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-131LF Details Description
Related parts for 4609X-101-131LF
IDC CABLE - MSD40K/MC40M/MCG40K datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 BLU/WHT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 3MM SMD TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
PHASECHANGE 300X300X0.12MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf