Bourns Inc. 4609X-101-150LF
4609X-101-150LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-150LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-150LF.pdf
Availability of 4609X-101-150LF
QUANTITY
4609X-101-150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-150LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-150LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-150LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-150LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-150LF Details Description
Related parts for 4609X-101-150LF
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 12NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 27-29AWG .110 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf