Bourns Inc. 4609X-101-154LF
4609X-101-154LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-154LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-154LF.pdf
Availability of 4609X-101-154LF
QUANTITY
4609X-101-154LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-154LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-154LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-154LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-154LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-154LF Details Description
Related parts for 4609X-101-154LF
CARDEDGE 44POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.47 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 256 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.05A 280 MOHM datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf