Bourns Inc. 4609X-101-220LF
4609X-101-220LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-220LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-220LF.pdf
Availability of 4609X-101-220LF
QUANTITY
4609X-101-220LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-220LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-220LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-220LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-220LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-220LF Details Description
Related parts for 4609X-101-220LF
TRANS NPN 50V 2A SOT89 datasheet.pdf
FAN FILTER SCREEN 120MM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 1W DO216 datasheet.pdf
TVS DIODE 62.2VWM SQMELF datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC MODULE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
FUSE GLASS 250VAC datasheet.pdf