Bourns Inc. 4609X-101-335LF
4609X-101-335LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-335LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.3M OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-335LF.pdf
Availability of 4609X-101-335LF
QUANTITY
4609X-101-335LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-335LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-335LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-335LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-335LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-335LF Details Description
Related parts for 4609X-101-335LF
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A LOWFORCE HNG LVR datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf