Bourns Inc. 4610H-101-152LF
4610H-101-152LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-101-152LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.5K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-101-152LF.pdf
Availability of 4610H-101-152LF
QUANTITY
4610H-101-152LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-101-152LF
Internal Part NumberEIS-4610H-101-152LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-101-152LF
Related Links4610H-1, 4610H-101-152LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-101-152LF Details Description
Related parts for 4610H-101-152LF
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFFER GAMMA REF 38-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 700MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
MICRO 31C S 120" RBW NI datasheet.pdf