Bourns Inc. 4610H-101-472LF
4610H-101-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-101-472LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-101-472LF.pdf
Availability of 4610H-101-472LF
QUANTITY
4610H-101-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-101-472LF
Internal Part NumberEIS-4610H-101-472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-101-472LF
Related Links4610H-1, 4610H-101-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-101-472LF Details Description
Related parts for 4610H-101-472LF
CONN PLUG HSNG 6POS UNIVER-MNL datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 16MSOP datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE SET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 8.192V SOT23-3 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 32MM datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf