Bourns Inc. 4610H-102-223LF
4610H-102-223LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-102-223LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-102-223LF.pdf
Availability of 4610H-102-223LF
QUANTITY
4610H-102-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-102-223LF
Internal Part NumberEIS-4610H-102-223LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-102-223LF
Related Links4610H-1, 4610H-102-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-102-223LF Details Description
Related parts for 4610H-102-223LF
IC ENCORE MCU FLASH 1K 8-QFN datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
RES 150K OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8LFCSP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.35GHZ 16LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf