Bourns Inc. 4610M-101-103LF
4610M-101-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-101-103LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610M-101-103LF.pdf
Availability of 4610M-101-103LF
QUANTITY
4610M-101-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-101-103LF
Internal Part NumberEIS-4610M-101-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-101-103LF
Related Links4610M-1, 4610M-101-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-101-103LF Details Description
Related parts for 4610M-101-103LF
CONN HEADER 32POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 76 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf