Bourns Inc. 4610M-101-682LF
4610M-101-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-101-682LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610M-101-682LF.pdf
Availability of 4610M-101-682LF
QUANTITY
4610M-101-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-101-682LF
Internal Part NumberEIS-4610M-101-682LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-101-682LF
Related Links4610M-1, 4610M-101-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-101-682LF Details Description
Related parts for 4610M-101-682LF
CAP FILM 0.3UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 13MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 86PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf