Bourns Inc. 4610M-102-103LF
4610M-102-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-102-103LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610M-102-103LF.pdf
Availability of 4610M-102-103LF
QUANTITY
4610M-102-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-102-103LF
Internal Part NumberEIS-4610M-102-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-102-103LF
Related Links4610M-1, 4610M-102-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-102-103LF Details Description
Related parts for 4610M-102-103LF
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 16B CCD/CIS SIG PROC 20SSOP datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf