Bourns Inc. 4610M-902-102LF
4610M-902-102LF picture photo
Mfg. Part Number
4610M-902-102LF
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 10SIP
Datasheet Download
4610M-902-102LF.pdf
Availability of 4610M-902-102LF
QUANTITY
4610M-902-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610M-902-102LF
Internal Part NumberEIS-4610M-902-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series900
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors5
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.150" W (25.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610M-902-102LF
Related Links4610M-9, 4610M-902-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610M-902-102LF Details Description
Related parts for 4610M-902-102LF
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
RND STANDOFF 6-32 STEATITE 3/8" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.5GHZ 780FCBGA datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
SFP+ASSY 2X1 EMI SPRG INNER LP S datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf