Bourns Inc. 4610X-101-205LF
4610X-101-205LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-205LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 2M OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-205LF.pdf
Availability of 4610X-101-205LF
QUANTITY
4610X-101-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-205LF
Internal Part NumberEIS-4610X-101-205LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-205LF
Related Links4610X-1, 4610X-101-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-205LF Details Description
Related parts for 4610X-101-205LF
RES SMD 25.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 26AWG .100 BLACK datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION Z-PACK TINMAN datasheet.pdf
CORD FEMALE PLUG 7POS 20' 16AWG datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 7.5NS 256SBGA datasheet.pdf
POT 50K OHM 0.08W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 240MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf