Bourns Inc. 4610X-101-273LF
4610X-101-273LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-273LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 27K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-273LF.pdf
Availability of 4610X-101-273LF
QUANTITY
4610X-101-273LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-273LF
Internal Part NumberEIS-4610X-101-273LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-273LF
Related Links4610X-1, 4610X-101-273LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-273LF Details Description
Related parts for 4610X-101-273LF
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.98M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 40POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 50V X8R 0504 datasheet.pdf