Bourns Inc. 4610X-101-470
4610X-101-470 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-470
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 47 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-470.pdf
Availability of 4610X-101-470
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-101-470 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-470
Internal Part NumberEIS-4610X-101-470
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-470
Related Links4610X-, 4610X-101-470 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-470 Details Description
Related parts for 4610X-101-470
CONN HEADER 6POS 2.5MM STR GOLD datasheet.pdf
CABLE 30COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 300W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:20 2GHZ 64TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
CAMERA 3D TIME OF FLIGHT datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf