Bourns Inc. 4610X-101-471LF
4610X-101-471LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-471LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-471LF.pdf
Availability of 4610X-101-471LF
QUANTITY
4610X-101-471LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-471LF
Internal Part NumberEIS-4610X-101-471LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-471LF
Related Links4610X-1, 4610X-101-471LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-471LF Details Description
Related parts for 4610X-101-471LF
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 4.78 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 24 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1 3/4 G/Y 250' datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AC datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf