Bourns Inc. 4610X-101-751LF
4610X-101-751LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-101-751LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 750 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-101-751LF.pdf
Availability of 4610X-101-751LF
QUANTITY
4610X-101-751LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-101-751LF
Internal Part NumberEIS-4610X-101-751LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)750
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-101-751LF
Related Links4610X-1, 4610X-101-751LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-101-751LF Details Description
Related parts for 4610X-101-751LF
RES SMD 200 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 17V 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 20A TO220FP datasheet.pdf
RES 33.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
KIT EVAL EZ-BOARD ADSP-CM403F datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf