Bourns Inc. 4610X-102-182LF
4610X-102-182LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-182LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-182LF.pdf
Availability of 4610X-102-182LF
QUANTITY
4610X-102-182LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-182LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-182LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-182LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-182LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-182LF Details Description
Related parts for 4610X-102-182LF
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 300A 170VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 44POS UNIV I/O NO EARS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 6A 600V GBU datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 9SIP datasheet.pdf