Bourns Inc. 4610X-102-223
4610X-102-223 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-223
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-223.pdf
Availability of 4610X-102-223
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-223 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-223
Internal Part NumberEIS-4610X-102-223
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-223
Related Links4610X-, 4610X-102-223 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-223 Details Description
Related parts for 4610X-102-223
OSC XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 50MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf