Bourns Inc. 4610X-102-390LF
4610X-102-390LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-390LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 39 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-390LF.pdf
Availability of 4610X-102-390LF
QUANTITY
4610X-102-390LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-390LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-390LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Standard Package200
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-390LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-390LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-390LF Details Description
Related parts for 4610X-102-390LF
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 1506 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.5MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 43MM datasheet.pdf
SURGE PROTECTION 400V/40KA datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 490NH SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf