Bourns Inc. 4610X-102-394
4610X-102-394 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-394
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 390K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-394.pdf
Availability of 4610X-102-394
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-394 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-394
Internal Part NumberEIS-4610X-102-394
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-394
Related Links4610X-, 4610X-102-394 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-394 Details Description
Related parts for 4610X-102-394
CAP ALUM 3600UF 450V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 202MW SC70-3 datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
RES 2.4306K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
EXTENSION ROBOT CABLE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf