Bourns Inc. 4610X-AP1-473LF
4610X-AP1-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-AP1-473LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-AP1-473LF.pdf
Availability of 4610X-AP1-473LF
QUANTITY
4610X-AP1-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-AP1-473LF
Internal Part NumberEIS-4610X-AP1-473LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-AP1-473LF
Related Links4610X-A, 4610X-AP1-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-AP1-473LF Details Description
Related parts for 4610X-AP1-473LF
CAP FILM 6800PF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
BRUSH CLEANING HORSE MED 5PCS datasheet.pdf
IC VOLT DET N-CH ODRN 2.9V SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO204AL datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf