Bourns Inc. 4610X-AP2-103LF
4610X-AP2-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-AP2-103LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-AP2-103LF.pdf
Availability of 4610X-AP2-103LF
QUANTITY
4610X-AP2-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-AP2-103LF
Internal Part NumberEIS-4610X-AP2-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series4600X
PackagingTape & Box (TB)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-AP2-103LF
Related Links4610X-A, 4610X-AP2-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-AP2-103LF Details Description
Related parts for 4610X-AP2-103LF
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 350mA datasheet.pdf
HANDLE INSUL T-HAND 3/8" 7.87" datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
IGBT 1100V 60A 250W TO247 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf