Bourns Inc. 4611M-101-102LF
4611M-101-102LF picture photo
Mfg. Part Number
4611M-101-102LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 1K OHM 11SIP
Datasheet Download
4611M-101-102LF.pdf
Availability of 4611M-101-102LF
QUANTITY
4611M-101-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4611M-101-102LF
Internal Part NumberEIS-4611M-101-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600M
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins11
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-SIP
Supplier Device Package11-SIP
Size / Dimension1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4611M-101-102LF
Related Links4611M-1, 4611M-101-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4611M-101-102LF Details Description
Related parts for 4611M-101-102LF
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCHMITT 14SOP datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 48CABGA datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf
32-INPUT MODULE FOR HITACHI PLC datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 800VDC RAD datasheet.pdf