Bourns Inc. 4612X-102-123LF
4612X-102-123LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-123LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 12K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-123LF.pdf
Availability of 4612X-102-123LF
QUANTITY
4612X-102-123LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-123LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-123LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-123LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-123LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-123LF Details Description
Related parts for 4612X-102-123LF
RELAY REED SPST 500MA 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 350V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
ADJUSTABLE LUG FOR DIVIDOHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf