Bourns Inc. 4612X-102-151LF
4612X-102-151LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-151LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 150 OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-151LF.pdf
Availability of 4612X-102-151LF
QUANTITY
4612X-102-151LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-151LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-151LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-151LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-151LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-151LF Details Description
Related parts for 4612X-102-151LF
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PHOTODIODE DETECT SMD GLASS LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR TIN 20CKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.4V 3-USP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 850W datasheet.pdf