Bourns Inc. 4612X-102-151LF
4612X-102-151LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-151LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 150 OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-151LF.pdf
Availability of 4612X-102-151LF
QUANTITY
4612X-102-151LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-151LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-151LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-151LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-151LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-151LF Details Description
Related parts for 4612X-102-151LF
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 50W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1-1/8" datasheet.pdf
RES 130 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf