Bourns Inc. 4612X-102-221LF
4612X-102-221LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-221LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 220 OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-221LF.pdf
Availability of 4612X-102-221LF
QUANTITY
4612X-102-221LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-221LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-221LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-221LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-221LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-221LF Details Description
Related parts for 4612X-102-221LF
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 20V 15A 0405 datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 30W 3.3V +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 953 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACS MOV SAMPLE KIT datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf