Bourns Inc. 4612X-102-332LF
4612X-102-332LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-332LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 3.3K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-332LF.pdf
Availability of 4612X-102-332LF
QUANTITY
4612X-102-332LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-332LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-332LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case12-SIP
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-332LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-332LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-332LF Details Description
Related parts for 4612X-102-332LF
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN QMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16DIP datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 10 PWR 24 SGL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR PROX M12 3W NO PNP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf