Bourns Inc. 4612X-102-682LF
4612X-102-682LF picture photo
Mfg. Part Number
4612X-102-682LF
Brief Description
RES ARRAY 6 RES 6.8K OHM 12SIP
Datasheet Download
4612X-102-682LF.pdf
Availability of 4612X-102-682LF
QUANTITY
4612X-102-682LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4612X-102-682LF
Internal Part NumberEIS-4612X-102-682LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors6
Number of Pins12
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package12-SIP
Size / Dimension1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4612X-102-682LF
Related Links4612X-1, 4612X-102-682LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4612X-102-682LF Details Description
Related parts for 4612X-102-682LF
CONN SPRING CONT 23 POS .217 SMD datasheet.pdf
INDICATOR RECT 24V ORNG PNL MNT datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 220UH SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM 1=50 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf