Bourns Inc. 4614X-102-151LF
4614X-102-151LF picture photo
Mfg. Part Number
4614X-102-151LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SIP
Datasheet Download
4614X-102-151LF.pdf
Availability of 4614X-102-151LF
QUANTITY
4614X-102-151LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4614X-102-151LF
Internal Part NumberEIS-4614X-102-151LF
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-SIP
Supplier Device Package14-SIP
Size / Dimension1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4614X-102-151LF
Related Links4614X-1, 4614X-102-151LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4614X-102-151LF Details Description
Related parts for 4614X-102-151LF
CONN HEADER .100 SINGL R/A 1POS datasheet.pdf
RELAY TIMER 10HRS 4MODE 24VAC datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 420V 250A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DGTL AUD LIPSYNC DELAY 16VQFN datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf