Bourns Inc. 4614X-102-560LF
4614X-102-560LF picture photo
Mfg. Part Number
4614X-102-560LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 56 OHM 14SIP
Datasheet Download
4614X-102-560LF.pdf
Availability of 4614X-102-560LF
QUANTITY
4614X-102-560LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4614X-102-560LF
Internal Part NumberEIS-4614X-102-560LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-SIP
Supplier Device Package14-SIP
Size / Dimension1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4614X-102-560LF
Related Links4614X-1, 4614X-102-560LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4614X-102-560LF Details Description
Related parts for 4614X-102-560LF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68, 68 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB ROUND/GUARD YEL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 12V datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BEZEL SWITCH GREY datasheet.pdf
LED MOD 118.5LM/101.4LM 16.5X128 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf