TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 462A011-4-0
462A011-4-0 picture photo
Mfg. Part Number
462A011-4-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
462A011-4-0.pdf
Availability of 462A011-4-0
QUANTITY
462A011-4-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 462A011-4-0
Internal Part NumberEIS-462A011-4-0
SeriesThermofit 462A0
TypeBoot, Transition - Breakout, 3:1
Shell Size - Insert11
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied0.520" (13.2mm)
Large Diameter Recovered0.260" (6.6mm)
Small Diameter Supplied0.260" (6.6mm)
Small Diameter Recovered0.140" (3.6mm)
Large Recovered Length0.820" (20.8mm)
Small Recovered Length1.000" (25.4mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.820" (46.2mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)462A011-4-0
Related Links462A0, 462A011-4-0 Datasheet, TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine Distributor
462A011-4-0 Details Description
Related parts for 462A011-4-0
TOOL LOCATOR SMA datasheet.pdf
IC PROM SER 1M 8-SOIC datasheet.pdf
IC MONITOR TRPL SPPLY PREC 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CONN HDR 2POS datasheet.pdf