| Internal Part Number | EIS-4633PA51G01701 | |
| Standard Package | 35 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Bell | |
| Thickness - Overall | 0.100" (2.50mm) | |
| Width | 0.300" (7.60mm) | |
| Length | 17.010" (432.05mm) | |