TE Connectivity Potter & Brumfield Relays 4700-01Z18BB999
4700-01Z18BB999 picture photo
Mfg. Part Number
4700-01Z18BB999
Manufacturer
Product Category
Power Transformers
Brief Description
XFRMR 150VA CHAS MOUNT
Datasheet Download
4700-01Z18BB999.pdf
Availability of 4700-01Z18BB999
QUANTITY
4700-01Z18BB999 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4700-01Z18BB999
Internal Part NumberEIS-4700-01Z18BB999
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Transformers
FamilyPower Transformers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4700-01Z18BB999
4700-01Z18BB999 Details Description
Related parts for 4700-01Z18BB999
FIXED IND 670NH 22.5A 2.6 MOHM datasheet.pdf
IC PROCESSOR 500MHZ 576BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
KRIMPING DIES ATP-NC-2212-E1 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 720UF 40V AXIAL datasheet.pdf