TE Connectivity Potter & Brumfield Relays 4700-26EW30BB999
4700-26EW30BB999 picture photo
Mfg. Part Number
4700-26EW30BB999
Manufacturer
Product Category
Power Transformers
Brief Description
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT
Datasheet Download
4700-26EW30BB999.pdf
Availability of 4700-26EW30BB999
QUANTITY
4700-26EW30BB999 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4700-26EW30BB999
Internal Part NumberEIS-4700-26EW30BB999
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Transformers
FamilyPower Transformers
Series4700, Products Unlimited
TypeLaminated Core
Voltage - Primary240V, 575V
Voltage - Secondary (Full Load)120V
Current - Output (Max)-
Primary Winding(s)Single
Secondary Winding(s)Single
Center TapNo
Power - Max80 VA
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleSolder, Quick Connect
Size / Dimension101.60mm L x 63.50mm W
Height - Seated (Max)-
Voltage - Isolation-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4700-26EW30BB999
4700-26EW30BB999 Details Description
Related parts for 4700-26EW30BB999
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
IC GATE NOR-OR 8INP 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
M12-M12 4P STR PUR CBL SHTH 10M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf