Grayhill, Inc. 47ASP1R1M7QT
47ASP1R1M7QT picture photo
Mfg. Part Number
47ASP1R1M7QT
Brief Description
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V
Datasheet Download
47ASP1R1M7QT.pdf
Availability of 47ASP1R1M7QT
QUANTITY
47ASP1R1M7QT Order Process
Ship out your order
Specifications of 47ASP1R1M7QT
Internal Part NumberEIS-47ASP1R1M7QT
FamilyRocker Switches
Series47A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating5A (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC28V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle, Vertical
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C