Grayhill, Inc. 47ASP1R3V3QT
47ASP1R3V3QT picture photo
Mfg. Part Number
47ASP1R3V3QT
Brief Description
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V
Datasheet Download
47ASP1R3V3QT.pdf
Availability of 47ASP1R3V3QT
QUANTITY
47ASP1R3V3QT Order Process
Ship out your order
Specifications of 47ASP1R3V3QT
Internal Part NumberEIS-47ASP1R3V3QT
FamilyRocker Switches
Series47A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating5A (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC28V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Mechanical Life-
Electrical Life40,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)47ASP1R3V3QT
Related Links47ASP1, 47ASP1R3V3QT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
47ASP1R3V3QT Details Description
Related parts for 47ASP1R3V3QT
20-PIN TEST CLIP ALLOY DIP .30" datasheet.pdf
HALF CLAMP .250" DIA STEEL datasheet.pdf
FERRITE CHIP SIGNAL 470 OHM SMD datasheet.pdf
IC DEMODULATOR VIF/SIF 20-SSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 110POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V .600 datasheet.pdf