Bourns Inc. 4814P-1-100
4814P-1-100 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-1-100
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 10 OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-1-100.pdf
Availability of 4814P-1-100
QUANTITY
4814P-1-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-1-100
Internal Part NumberEIS-4814P-1-100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-1-100
Related Links4814P, 4814P-1-100 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-1-100 Details Description
Related parts for 4814P-1-100
IDC CABLE - MKS34K/MC34F/MCS34K datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 1.5A 12MSOP datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 210PO datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 250V X7T RADIAL datasheet.pdf