Bourns Inc. 4814P-1-272LF
4814P-1-272LF picture photo
Mfg. Part Number
4814P-1-272LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-1-272LF.pdf
Availability of 4814P-1-272LF
QUANTITY
4814P-1-272LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-1-272LF
Internal Part NumberEIS-4814P-1-272LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-1-272LF
Related Links4814P-, 4814P-1-272LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-1-272LF Details Description
Related parts for 4814P-1-272LF
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR .50" 50POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf