Bourns Inc. 4814P-1-473
4814P-1-473 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-1-473
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-1-473.pdf
Availability of 4814P-1-473
QUANTITY
4814P-1-473 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-1-473
Internal Part NumberEIS-4814P-1-473
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-1-473
Related Links4814P, 4814P-1-473 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-1-473 Details Description
Related parts for 4814P-1-473
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC XO 921.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 555NM 10MCD GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V JB 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf