Bourns Inc. 4814P-2-331
4814P-2-331 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-2-331
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 330 OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-2-331.pdf
Availability of 4814P-2-331
QUANTITY
4814P-2-331 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-2-331
Internal Part NumberEIS-4814P-2-331
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-2-331
Related Links4814P, 4814P-2-331 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-2-331 Details Description
Related parts for 4814P-2-331
TERMINAL TURRET DBL .135"L datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 2.7V 8VSSOP datasheet.pdf
CONN DIN M FEMALE 40CKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 10POS SMD datasheet.pdf