Bourns Inc. 4814P-T01-152LF
4814P-T01-152LF picture photo
Mfg. Part Number
4814P-T01-152LF
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-T01-152LF.pdf
Availability of 4814P-T01-152LF
QUANTITY
4814P-T01-152LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-T01-152LF
Internal Part NumberEIS-4814P-T01-152LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4800P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-T01-152LF
Related Links4814P-T, 4814P-T01-152LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-T01-152LF Details Description
Related parts for 4814P-T01-152LF
RES SMD 33.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.1V 4-USP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB 128KB 145LGA datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf